Minimalizm w kosmetykach

0

 

Minimalizm w kosmetykach to ostatnimi czasy szybko narastający trend. Coraz więcej z nas poszukuje dobrych jakościowo kosmetyków z krótkim składem oraz przejrzystą etykietą. Niestety rynek zalewany jest produktami o dużej liczbie trudnych do rozszyfrowania dla konsumentów składników. Sprzyja to coraz większej podatności na podrażnienia i alergie.

 

Miejski styl życia powoduje, że narażeni jesteśmy

na negatywny wpływ zanieczyszczeń i smogu,

w efekcie coraz więcej z nas cierpi na podrażnienia skórne.

 

Jesteśmy zestresowani, niewyspani, często jemy byle jak i w biegu. Wszystko to przekłada się na kondycję naszej skóry. Niektóre składniki w produktach kosmetycznych mogą dodatkowo uczulać, przesuszać i podrażniać.

 

Minimalizm… co to właściwie oznacza w kosmetyce?

 

Terminem tym przyjęło określać się wysokiej jakości produkty zawierające mniej niż 10 substancji w składzie. Umożliwia to łatwe zidentyfikowanie substancji czynnych oraz lepsze monitorowanie oraz rozpoznanie ewentualnych alergenów i surowców, których dana skóra powinna unikać. Otrzymanie tego typu skutecznych produktów stanowi wyzwanie dla technologów. Dobrej jakości kosmetyki powinny być pozbawione zbędnych składników, wypełniaczy, nie przynoszących korzyści naszej skórze. W zamian, produkt powinien być upakowany wysokiej jakości substancjami czynnymi przy minimalnym dodatku substancji potencjalnie podrażniających jak konserwanty, koloranty czy substancje zapachowe.

 

W prostocie siła.

Minimalistyczny kosmetyk może zapewnić

maksymalną ilość korzyści.

 

Dostarczy wysokiej jakości pielęgnację, zredukuje podrażnienia i alergie skórne oraz zbuduje sobie zaufanie konsumentów. Tego typu kosmetyk łatwiej jest monitorować, łatwiej zidentyfikować jego składniki oraz prześledzić ich funkcje w produkcie oraz działanie na skórę. Minimalizm to również przejrzysta etykieta, jasne deklaracje oraz dbałość o środowisko.

 

Minimalizm to chęć posiadania czystej,

zdrowej i nieobciążonej skóry.

 

W dobie, gdy zalewani jesteśmy milionem produktów zawierających ogromną ilość trudnych do rozszyfrowania substancji, szczególnie doceńmy prostotę i transparentność. Kupując kosmetyki wybierajmy zatem wysokiej jakości produkty naturalne, z krótkim składem, jasnym opisem składników, ich działania i funkcji oraz przejrzystą etykietą.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl