O nas

 NASZA MARKA

SENKARA to marka stworzona z pasji przez doktor chemii Elżbietę Senkara.

"Nasze kosmetyki to starannie wyselekcjonowane, naturalne składniki najwyższej jakości, połączone ze sobą według autorskich receptur. Produkty wytwarzamy ręcznie z poszanowaniem środowiska. Pomysł marki zrodził się z zamiłowania do nauki, zgłębiania tajników chemii i kosmetologii oraz z własnego zapotrzebowania na wysokiej jakości produkty do pielęgnacji"

Nasze kosmetyki powstają z połączenia miłości do natury z profesjonalną wiedzą i doświadczeniem. W efekcie każda nasza butelka, słoik, pudełko, tubka i kostka mydła przepełnione są tym, co natura ma najlepszego do zaoferowania naszym ciałom. 

Nasze produkty wytwarzane są ręcznie w profesjonalnym laboratorium. Wytwarzamy zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) i Dobrej Praktyki Higienicznej (GHP). Zanim trafią na rynek, nasze produkty przechodzą szereg testów i badań. Wykonywane są między innymi nadzorowane przez specjalistę badania dermatologiczne oraz testy oceny czystości mikrobiologicznej. Każdy produkt posiada komplet wymaganych dokumentów zebranych w raporcie bezpieczeństwa produktu, który potwierdza jakość, bezpieczeństwo oraz zgodność opracowanych receptur z obowiązującym prawem. Wszystkie nasze produkty posiadają również zgłoszenie w międzynarodowym systemie notyfikacji kosmetyków CPNP.

 

NASZE KOSMETYKI

W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę produktów naturalnych do pielęgnacji twarzy i ciała. To co nas wyróżnia, to unikatowe, autorskie receptury oraz dbałość o każdy szczegół. Przywiązujemy wielką wagę do detali, począwszy od formulacji kosmetyku, jakości surowców aż po projekt etykiet i opakowań.

 

Środowisko 

Jako producent kosmetyków naturalnych czujemy się odpowiedzialni za dbanie o naszą planetę. Na co dzień podejmujemy działania mające na celu obniżenie ilości wytwarzanych odpadów, propagowanie recyklingu oraz ograniczanie zużycia tworzyw sztucznych. Do tego też namawiamy naszych klientów!

Co robimy?

W naszych produktach wykorzystujemy wysokiej jakości surowce naturalne. Nie używamy szkodliwego dla środowiska mikroplastiku, ani oleju palmowego.

Odpowiednio dobieramy opakowania naszych kosmetyków, by jak najmniej szkodziły naszej planecie. Sięgamy przede wszystkim po wysokiej jakości szklane słoiki i butelki (dużo droższe od odpowiedników plastikowych) ze sprawdzonych europejskich hut.

Namawiamy naszych klientów do ponownego użycia naszych opakowań u siebie w domach. W ten sposób produkowanych jest mniej odpadów. Nasze słoiki mogą zostać wykorzystane do przechowywania różnego rodzaju rzeczy w Waszych kuchniach i łazienkach, np. jako słoiczki na przyprawy, herbaty, pędzle kosmetyczne etc.

Nie chcemy byście odsyłali nam zużytych opakowań. Możemy zebrać je od Was osobiście na targach i wykorzystać je ponownie do własnych testów i badań. Nigdy jednak nie wprowadzamy ich ponownie do sprzedaży. Proces ich regeneracji – odklejanie etykiet, czyszczenie, sterylizacja, badanie mikrobiologiczne, pozostawia zbyt duży ślad węglowy i jest dużo droższe niż użycie nowego opakowania szklanego. Dlatego też propagowanie akcji odsyłania zużytych opakowań (przy których należy doliczyć jeszcze ślad węglowy transportu) według nas mija się z celem i jest tylko pozornym działaniem eko, nie przynoszącym zysku naszej planecie.  

Wszystkie zużyte opakowania segregujemy do odpowiednich pojemników i do tego też zachęcamy naszych klientów.

Nasze paczki są zawsze zapakowane w stylu #lesswaste przy użyciu kartonów, bibuły i włókniny papierowej. Zabezpieczamy w ten sposób nie tylko paczki detaliczne. Paczki hurtowe również pakujemy przy użyciu tworzyw papierowych. W szczególnych przypadkach do zabezpieczania przesyłek wykorzystujemy odzyskaną (z paczek, które do nas przychodzą z surowcami i opakowaniami kosmetycznymi) folię bąbelkową. Prosimy przy tym naszych odbiorców, by nie wyrzucali kartonów i wypełnień, tylko również dali im nowe życie w duchu #lesswaste.

Ograniczamy ilość zużywanej energii i papieru. Nie drukujemy katalogów produktowych. Staramy się jak najwięcej dokumentów oraz informacji handlowych przekazywać za pomocą materiałów cyfrowych.

Przeprowadzamy akcje zachęcające innych do wprowadzenia zmian w swoim otoczeniu. Chętnie propagujemy ecofriendly styl życia. We wrześniu 2019 roku przeprowadziliśmy akcję wspólnego sprzątania terenów zielonych, o czym szeroko informowaliśmy w naszych kanałach społecznościowych i zachęcaliśmy innych do aktywnego wzięcia udziału.

 

Pamiętaj! Każdy z nas ma wpływ na środowisko. Nawet niewielkie zmiany pomagają chronić naszą planetę.

Co Ty możesz zrobić?

Wykorzystuj opakowania ponownie. Ogranicz plastik. Sięgaj po torby papierowe i wielokrotnego użytku. Gaś światło. Oszczędzaj wodę. Segreguj. I przede wszystkim – ucz swoje dzieci dobrych nawyków.

 

działania CSR

  • wsparcie Fundacji Teraz Wy

Uwielbiamy pomagać! Dlatego 5% z całej listopadowej sprzedaży online zasiliło konto Fundacji Teraz Wy. Środki zostały przekazane na wsparcie projektu ‘ubrania do uratowania’, który zakłada stworzenie Centrum Ratowania i Rozdawania Ubrań. Miejsca, które nie tylko pomoże naszej planecie (ubrania zostaną uratowane od spalenia lub zgnicia na wysypiskach) lecz również zapewnią ciepło i wygodę najuboższym (ubrania zostaną przekazane potrzebującym).

Czy wiesz, że produkcja ubrań emituje rocznie 1,2 mld ton gazów cieplarnianych? Do odzysku zaś trafia jedynie 1% używanej odzieży. Czy wiesz, że co roku na terenie Unii Europejskiej na wysypiska i do spalarni trafia 20 mln ton ubrań? A 95% z nich nadaje się do przetworzenia. Palenie ubrań to najbardziej szkodliwa forma ich utylizacji. Zaś sama ich produkcja wymaga niewyobrażalnie dużych nakładów wody. Produkcja jednej pary jeansów to aż 3 652 litry wody (ok. 25 pełnych wanien)! Produkcja nadmiarowej ilości ubrań, a później ich utylizacja przez spalenie jest zabójcza dla nas i naszej planety. Jednocześnie, według danych w Polsce jest ok. 50 000 bezdomnych (a w rzeczywistości najprawdopodobniej dużo dużo więcej), którzy nie mają się w co ubrać, a co za tym idzie, każdej zimy niewyobrażalnie cierpią. Półtora miliona Polaków żyje na granicy ubóstwa i w związku z tym, również nie mają środków finansowych by zapewnić sobie i własnej rodzinie odpowiedniego ubrania.

*przytoczone dane pochodzą ze źródeł informacyjnych Fundacji Teraz Wy

Więcej o projekcie przeczytasz na stronie Fundacji Teraz Wy

 

  • Wsparcie młodych naukowców

SENKARA już trzeci raz jest jednym ze sponsorów konkursu Biotechnologicznego o indeks PW organizowanego przez Politechnikę Warszawską. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ma na celu zainteresowanie ich niezwykle ciekawą dziedziną jaką jest biotechnologia. Laureaci konkursu nabywają uprawnienia do przyjęcia na jeden z trzech kierunków studiów I stopnia Politechniki Warszawskiej poza kolejnością. Więcej o konkursie przeczytasz tutaj.

  

 


 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl