O nas

NASZA MARKA

SENKARA to marka stworzona z pasji przez doktor chemii Elżbietę Senkara.

"Nasze kosmetyki to starannie wyselekcjonowane, naturalne składniki najwyższej jakości, połączone ze sobą według autorskich receptur. Wszystkie produkty wytwarzamy ręcznie z poszanowaniem środowiska. Pomysł marki zrodził się z zamiłowania do nauki, zgłębiania tajników chemii i kosmetologii oraz z własnego zapotrzebowania na wysokiej jakości produkty do pielęgnacji."

Nasze kosmetyki powstają z połączenia miłości do natury z profesjonalną wiedzą i doświadczeniem. W efekcie każda nasza butelka, słoik, pudełko, tubka i kostka mydła przepełnione są tym, co natura ma najlepszego do zaoferowania naszym ciałom.

Wszystkie nasze produkty wytwarzane są ręcznie w profesjonalnym laboratorium, spełniającym najwyższe standardy. Wytwarzamy zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) i Dobrej Praktyki Higienicznej (GHP). Zanim trafią na rynek, nasze produkty przechodzą szereg testów i badań. Wykonywane są między innymi nadzorowane przez specjalistę badania dermatologiczne oraz testy oceny czystości mikrobiologicznej. Każdy produkt posiada komplet wymaganych dokumentów zebranych w raporcie bezpieczeństwa produktu, który potwierdza jakość, bezpieczeństwo oraz zgodność opracowanych receptur z obowiązującym prawem. Wszystkie nasze produkty posiadają również zgłoszenie w międzynarodowym systemie notyfikacji kosmetyków CPNP.

 

NASZE KOSMETYKI

W naszej ofercie znajdziecie szeroką gamę produktów naturalnych do pielęgnacji twarzy i ciała. To co nas wyróżnia, to unikatowe, autorskie receptury oraz dbałość o każdy szczegół. Przywiązujemy wielką wagę do detali, począwszy od formulacji kosmetyku, jakości surowców aż po projekt etykiet i opakowań.

 

SENKARA prowadzi współpracę naukową z Katedrą Biotechnologii Środków Leczniczych i Kosmetyków Politechniki Warszawskiej, co owocuje wysokiej jakości produktami o unikatowych składach. W naszym asortymencie można znaleźć kosmetyki zawierające niespotykany nigdzie indziej, świetnie penetrujący skórę bioferment. Powstaje on w procesie dwufazowej fermentacji drożdży Saccharomyces cerevisiae. Produkcja przeprowadzana jest zgodnie ze specjalnie zaprojektowaną (oraz chronioną zgłoszeniem patentowym) innowacyjną biotechnologią. W efekcie otrzymywany jest naturalny bioferment, czyli bogaty w substancje odżywcze, świetnie nawilżający i penetrujący skórę lekki olej stanowiący bazę naszych serum do twarzy.

 

 

Środowisko 

Jako producent kosmetyków naturalnych czujemy się odpowiedzialni za dbanie o naszą planetę. Na co dzień podejmujemy działania mające na celu obniżenie ilości wytwarzanych odpadów, propagowanie recyklingu oraz ograniczanie zużycia tworzyw sztucznych. Do tego też namawiamy naszych klientów!

Co robimy?

W naszych produktach wykorzystujemy wysokiej jakości surowce naturalne. Nie używamy szkodliwego dla środowiska mikroplastiku, ani oleju palmowego.

Odpowiednio dobieramy opakowania naszych kosmetyków, by jak najmniej szkodziły naszej planecie. Sięgamy przede wszystkim po wysokiej jakości szklane słoiki i butelki (dużo droższe od odpowiedników plastikowych) ze sprawdzonych europejskich hut.

Namawiamy naszych klientów do ponownego użycia naszych opakowań u siebie w domach. W ten sposób produkowanych jest mniej odpadów. Nasze słoiki mogą zostać wykorzystane do przechowywania różnego rodzaju rzeczy w Waszych kuchniach i łazienkach, np. jako słoiczki na przyprawy, herbaty, pędzle kosmetyczne etc.

Nie chcemy byście odsyłali nam zużytych opakowań. Możemy zebrać je od Was osobiście na targach i wykorzystać je ponownie do własnych testów i badań. Nigdy jednak nie wprowadzamy ich ponownie do sprzedaży. Proces ich regeneracji – odklejanie etykiet, czyszczenie, sterylizacja, badanie mikrobiologiczne, pozostawia zbyt duży ślad węglowy i jest dużo droższe niż użycie nowego opakowania szklanego. Dlatego też propagowanie akcji odsyłania zużytych opakowań (przy których należy doliczyć jeszcze ślad węglowy transportu) według nas mija się z celem i jest tylko pozornym działaniem eko, nie przynoszącym zysku naszej planecie.  

Wszystkie zużyte opakowania segregujemy do odpowiednich pojemników i do tego też zachęcamy naszych klientów.

Nasze paczki są zawsze zapakowane w stylu #lesswaste przy użyciu kartonów, bibuły i włókniny papierowej. Zabezpieczamy w ten sposób nie tylko paczki detaliczne. Paczki hurtowe również pakujemy przy użyciu tworzyw papierowych. W szczególnych przypadkach do zabezpieczania przesyłek wykorzystujemy odzyskaną (z paczek, które do nas przychodzą z surowcami i opakowaniami kosmetycznymi) folię bąbelkową. Prosimy przy tym naszych odbiorców, by nie wyrzucali kartonów i wypełnień, tylko również dali im nowe życie w duchu #lesswaste.

Ograniczamy ilość zużywanej energii i papieru. Nie drukujemy katalogów produktowych. Staramy się jak najwięcej dokumentów oraz informacji handlowych przekazywać za pomocą materiałów cyfrowych.

Przeprowadzamy akcje zachęcające innych do wprowadzenia zmian w swoim otoczeniu. Chętnie propagujemy ecofriendly styl życia. We wrześniu 2019 roku przeprowadziliśmy akcję wspólnego sprzątania terenów zielonych, o czym szeroko informowaliśmy w naszych kanałach społecznościowych i zachęcaliśmy innych do aktywnego wzięcia udziału.

 

Pamiętaj! Każdy z nas ma wpływ na środowisko. Nawet niewielkie zmiany pomagają chronić naszą planetę.

Co Ty możesz zrobić?

Wykorzystuj opakowania ponownie. Ogranicz plastik. Sięgaj po torby papierowe i wielokrotnego użytku. Gaś światło. Oszczędzaj wodę. Segreguj. I przede wszystkim – ucz swoje dzieci dobrych nawyków.

  

 


 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl