Kupując pomagasz!

0

Kochani, nastały bardzo trudne czasy. Wszyscy niestety negatywnie odczuwamy skutki trwającej już kilka miesięcy pandemii. Odbija się to bezpośrednio również i na nas, niewielkiej firmie kosmetycznej. Wierzymy jednak, że wspólnie przetrwamy i razem przejdziemy przez te najgorsze chwile. Listopad i Grudzień to czas szczególny. Okres świąteczny zbliża się wielkimi krokami. Okres, który zawsze spędzamy z najbliższymi. Jest to również ten czas, kiedy najubożsi cierpią najbardziej.

SENKARA głęboko wierzy w pomaganie i dzielenie się dobrem. Dlatego podjęliśmy decyzję, że 5% całkowitej listopadowej sprzedaży z naszego sklepu online przekażemy na wsparcie Fundacji Teraz Wy. Pieniądze te zasilą projekt ‘ubrania do uratowania’, mający na celu jednocześnie wesprzeć najuboższych oraz wspomóc nasze środowisko. To bardzo wyjątkowy cel, który nam, marce mającej szczególną troskę o środowisko, niezwykle mocno leży na sercu. Dlatego dziś chciałabym Ci trochę więcej opowiedzieć o projekcie ‘ubrania do ratowania’ i zachęcić do jego wsparcia poprzez zakupy w naszym sklepie. To idealna chwila, by sprawić sobie lub komuś bliskiemu kosmetyczną przyjemność i jednocześnie pomóc.

Zanim przejdę do szczegółów samego projektu chciałabym Ci przytoczyć kilka faktów. Czy wiesz, że przemysł tekstylny to drugi w kolejności sektor przyczyniający się do zaśmiecania środowiska (zaraz po sektorze paliwowym)? By wyprodukować odzież, którą wszyscy nosimy potrzeba niesamowicie dużych nakładów wody i chemikaliów, w tym pestycydów. Według danych Programu ds. Ochrony Środowiska Narodów Zjednoczonych (UNEP) do wyprodukowania jednej pary dżinsów potrzeba aż 3 781 litrów wody. Przemysł tekstylny to również niesamowicie duże nakłady chemikaliów potrzebnych do wytworzenia odpowiedniej jakości włókien naturalnych i syntetycznych. Produkcja odzieży to aż 10% światowych emisji dwutlenku węgla.

Model operacyjny branży modowej zaostrza problem poprzez ciągłe przyspieszanie tempa projektowania i produkcji. Premiery kolekcji nie są już sezonowe, a wymiana zapasów odzieży stała się znacznie częstsza. Zawrotne tempo produkcji przyspieszyło też tempo konsumpcji. Jak się okazuje, dziś przeciętny człowiek kupuje o 60% więcej ubrań niż w 2000 roku! Jak widać, wszyscy jesteśmy temu winni. Dlatego tak ważne jest, by zdawać sobie sprawę z tego, jaki wpływ na nas i środowisko ma wytworzenie każdej sztuki odzieży. Kupujmy rozsądnie. 

Co roku na terenie Unii Europejskiej na wysypiska i do spalarni trafia 20 mln ton ubrań! 95% z nich nadaje się do ponownego przetworzenia. W Polsce do pieca trafiają dziesiątki tysięcy ton rocznie. Wielkie koncerny modowe utylizują przez spalenie wielkie ilości całkiem nowych ubrań, które się nie sprzedały. Jest to niesamowicie duża strata dla środowiska, nie tylko surowców, które zostały zużyte na ich wytworzenie, ale również wynikająca ze szkodliwości samego procesu spalania, który jest najgorszą formą utylizacji.

Wychodząc naprzeciw tym problemom, Fundacja Teraz Wy buduje Centrum Ratowania i Rozdawania Ubrań w ramach projektu ‘ubrania do uratowania’. Ideą tych działań, jest ratowanie ubrań przeznaczonych do utylizacji. Centrum będzie przywracać ubrania do obiegu poprzez ich naprawę i renowację. Przywrócona odzież będzie trafiać do najbardziej potrzebujących. Bezdomni i ludzie na granicy ubóstwa nie mają środków by zapewnić sobie i swoim bliskim podstawowych potrzeb. Bez odpowiedniego ubrania cierpią niesamowicie, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Odzyskana odzież będzie zatem nieocenioną pomocą tym, którzy jej naprawdę potrzebują. Projekt ‘ubrania do uratowania’ jest absolutnie niezwykły, gdyż łączy w sobie realną pomoc na trzech płaszczyznach: pomaga biednym, przyczynia się do mniejszego zanieczyszczenia planety i edukuje z zakresu eko-świadomości i odpowiedzialności. Jest to zatem świetny projekt, który chcemy wesprzeć całym swoim sercem. Ty też możesz pomóc. Ze wszystkich listopadowych zakupów w naszym sklepie online przekażemy 5% na wsparcie tego projektu. To idealna okazja, by uzupełnić zapasy Twojej jesiennej kosmetyczki lub sprawić przyjemność komuś bliskiemu. Pomóż nam zebrać, jak największą kwotę.

I na koniec kilka słów o samej Fundacji. Fundacja Teraz Wy to ludzie z pasją i wielkim sercem do pomagania. Wszyscy, którzy pracują w Fundacji to wolontariusze, którzy za swoją pracę nie biorą ani złotówki wynagrodzenia. Poznaliśmy się jakiś czas temu, gdy w zamian za wsparcie ich działań zaproponowali wykonanie dla nas cudownych senkarowych gifów na Instagramie. Niesamowicie nas tym ujęli. W dobie, gdzie wszyscy wszystko chcą dostać za darmo, Oni nie chcą. Dają od siebie 100% swojego zaangażowania, pasji i dobra. Mimo, że przecież nie proszą dla siebie. Takich ludzi i takie inicjatywy trzeba wspierać. I choć to niezwykle ciężki czas dla nas wszystkich, zdecydowaliśmy się zrezygnować z części naszego wynagrodzenia i wspomóc innych. I do tego też zachęcam dziś Ciebie. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie tego projektu i za każde zakupy w naszym sklepie.

 

więcej o projekcie 'ubrania do uratowania przeczytasz TUTAJ

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl