Bestsellery
Dezodorant Bergamota
Dezodorant Bergamota
25,00 zł
szt.
Mydło do Pędzli Kosmetycznych
Mydło do Pędzli Kosmetycznych
25,00 zł
szt.
Olejek do twarzy Sweet Dreams
Olejek do twarzy Sweet Dreams
35,00 zł
szt.
Olejek do demakijażu oczu Panda Eyes
Olejek do demakijażu oczu Panda Eyes
25,00 zł
szt.
Minimalizm w kosmetykach 0

 

Minimalizm w kosmetykach to ostatnimi czasy szybko narastający trend. Coraz więcej z nas poszukuje dobrych jakościowo kosmetyków z krótkim składem oraz przejrzystą etykietą. Niestety rynek zalewany jest produktami o dużej liczbie trudnych do rozszyfrowania dla konsumentów składników. Sprzyja to coraz większej podatności na podrażnienia i alergie.

 

Miejski styl życia powoduje, że narażeni jesteśmy

na negatywny wpływ zanieczyszczeń i smogu,

w efekcie coraz więcej z nas cierpi na podrażnienia skórne.

 

Jesteśmy zestresowani, niewyspani, często jemy byle jak i w biegu. Wszystko to przekłada się na kondycję naszej skóry. Niektóre składniki w produktach kosmetycznych mogą dodatkowo uczulać, przesuszać i podrażniać.

 

Minimalizm… co to właściwie oznacza w kosmetyce?

 

Terminem tym przyjęło określać się wysokiej jakości produkty zawierające mniej niż 10 substancji w składzie. Umożliwia to łatwe zidentyfikowanie substancji czynnych oraz lepsze monitorowanie oraz rozpoznanie ewentualnych alergenów i surowców, których dana skóra powinna unikać. Otrzymanie tego typu skutecznych produktów stanowi wyzwanie dla technologów. Dobrej jakości kosmetyki powinny być pozbawione zbędnych składników, wypełniaczy, nie przynoszących korzyści naszej skórze. W zamian, produkt powinien być upakowany wysokiej jakości substancjami czynnymi przy minimalnym dodatku substancji potencjalnie podrażniających jak konserwanty, koloranty czy substancje zapachowe.

 

W prostocie siła.

Minimalistyczny kosmetyk może zapewnić

maksymalną ilość korzyści.

 

Dostarczy wysokiej jakości pielęgnację, zredukuje podrażnienia i alergie skórne oraz zbuduje sobie zaufanie konsumentów. Tego typu kosmetyk łatwiej jest monitorować, łatwiej zidentyfikować jego składniki oraz prześledzić ich funkcje w produkcie oraz działanie na skórę. Minimalizm to również przejrzysta etykieta, jasne deklaracje oraz dbałość o środowisko.

 

Minimalizm to chęć posiadania czystej,

zdrowej i nieobciążonej skóry.

 

W dobie, gdy zalewani jesteśmy milionem produktów zawierających ogromną ilość trudnych do rozszyfrowania substancji, szczególnie doceńmy prostotę i transparentność. Kupując kosmetyki wybierajmy zatem wysokiej jakości produkty naturalne, z krótkim składem, jasnym opisem składników, ich działania i funkcji oraz przejrzystą etykietą.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl