Bestsellery
Dezodorant Bergamota
Dezodorant Bergamota
25,00 zł
szt.
Olejek do twarzy Sweet Dreams
Olejek do twarzy Sweet Dreams
35,00 zł
szt.
Mydło do Pędzli Kosmetycznych
Mydło do Pędzli Kosmetycznych
25,00 zł
szt.
Olejek do demakijażu oczu Panda Eyes
Olejek do demakijażu oczu Panda Eyes
25,00 zł
szt.

                                                                                                                                                 Photobucket        Photobucket

 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Po pierwsze ochrona przed oksydacją 0

 

Starzenie się to wynik różnorodnych procesów związanych z upływem czasu oraz negatywnym działaniem środowiska na skórę. Liczne zmarszczki oraz utrata jędrności i elastyczności to rezultat nagromadzenia metabolicznych uszkodzeń oksydacyjnych w mikrostrukturze skóry oraz negatywnego wpływu czynników środowiska zewnętrznego[1]. Oczywiście czasu nie da się zatrzymać. Skóra, jak każdy inny organ naszego ciała będzie się więc starzeć w wyniku mechanizmów wrodzonych (starzenie chronologiczne) związanych z wiekiem lub poziomem hormonów w organizmie [2]. Jednak w przeciwieństwie do innych organów

 

skóra jest nieustannie narażona na kontakt ze środowiskiem zewnętrznym,

 

a tym samym na działanie wielu szkodliwych czynników środowiskowych, jak promieniowanie UV oraz zanieczyszczenia powietrza.

 

W efekcie, procesy starzenia skóry najczęściej zachodzą szybciej i są łatwiej zauważalne w stosunku do pozostałych narządów naszego ciała. 

 

Starzenie się skóry związane z upływem czasu (wewnątrzpochodne) oraz negatywnym wpływem czynników środowiskowych (zewnątrzpochodne) to dwa procesy mające wspólne szlaki biochemiczne i molekularne. Między innymi spowodowane są uszkodzeniami na poziomie DNA mitochondrialnego, rozkładem białek matrix oraz lipidów błony komórkowej [3]. Nasza skóra jest zatem nieustannie narażona na wewnętrzne i zewnętrzne uszkodzenia, które w efekcie powodują powstawanie defektów w matrix zewnątrzkomórkowej oraz mutacje i delecje w mtDNA. Młoda i zdrowa skóra szybko ulega regeneracji. Starsza natomiast posiada mniejszą zdolność i efektywność w uruchamianiu procesów naprawczych. W efekcie skóra traci swą jędrność i elastyczność, zmniejsza się również ilość włókien kolagenowych w skórze właściwej, obniżona zostaje aktywność i synteza fibroblastów, tworzą się zmarszczki i bruzdy, skóra staje się cienka, blada i odwodniona [4].

 

Dlatego niezwykle ważne jest chronienie skóry przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Należy skórę zabezpieczać przed promieniowaniem UV stosując kosmetyki z filtrem oraz chronić ją przed działaniem czynników utleniających tzw. wolnych rodników, stosując preparaty zawierające wysokie stężenia antyoksydantów. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób mieszkających w dużych miastach, narażonych na codzienne oddziaływanie w środowisku zanieczyszczonym spalinami, smogiem czy dymem papierosowym. 

 

Najlepszym i całościowym sposobem ochrony skóry przed skutkami procesów starzenia są działania łączące opóźnianie zarówno wewnątrzpochodnego (chronologicznego), jak i zewnątrzpochodnego starzenia się skóry.

 

Idealnym rozwiązaniem będzie zatem stosowanie preparatów zawierających w swym składzie nie tylko substancje aktywne o działaniu odmładzającym, wspomagającym syntezę kolagenu i nawilżającym, lecz również wzbogacone o przeciwutleniacze wykazujące wysoką i skuteczną ochronę komórki przed czynnikami środowiskowymi.

 

Nasze serum antyoksydacyjne Big City Life  to starannie dobrane substancje o wysokim działaniu antyoksydacyjnym połączone z najwyższej jakości olejami naturalnymi wykazującymi działanie przeciwstarzeniowe, przeciwzmarszczkowe, ujędrniające i nawilżające.

 

Podstawą serum są trzy oleje: niezwykle cenny nierafinowany olej z dzikiej róży, niespotykany bioferment z oleju rzepakowego (Saccharomyces/Rapeseed ferment filtrate) oraz kojący nierafinowany olej szafranowy

 

Olej rzepakowy jest wspaniałym źródłem kwasów omega 3 i 6 oraz antyoksydantów w tym witaminy E. Jest również olejem o świetnych właściwościach nawilżających i przeciwzapalnych. Fermentacja oleju za pomocą drożdży Saccharomyces cerevisiae powoduje hydrolizę niektórych wiązań przez co składniki odżywcze stają się znacznie lepiej przyswajalne przez skórę. Sfermentowany olej szybciej się wchłania, łatwiej wnika i w efekcie głębiej penetruje. Wykazuje silne działanie nawilżające, rozjaśniające i odmładzające. Produkty fermentacji drożdży to sekret nieskazitelnej, porcelanowej skóry koreańskich kobiet.

 

Olej z dzikiej róży jest znany ze swoich niesamowitych właściwości odmładzających i nawilżających, stąd nazywany jest olejem młodości. Olej ten głęboko penetruje skórę, odżywia ją oraz poprawia jej elastyczność. Jest bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe NNKT, witaminy (w szczególności C i E) oraz minerały.

 

Olej szafranowy jest olejem o wysokim stężeniu kwasu linolowego oraz witaminy E. Ma działanie kojące, nawilżające i przeciwstarzeniowe. Wygładza zmarszczki, pozostawia skórę gładką i elastyczną, nie zatykając przy tym porów.

 

Serum Big City Life zostało wzbogacone o szereg antyoksydantów umożliwiających skuteczną ochronę skóry przed działaniem wolnych rodników. W składzie znajdziemy koenzym Q10 oraz witaminy E, C, A.

 

Zastosowane witaminy zostały dobrane w taki sposób, aby wykazywały synergizm działania czyli potęgowały swoje dobroczynne właściwości. Witaminy E, C i A to występujące w naturalnych mechanizmach obronnych skóry przeciwutleniacze wykazujące wysokie działanie przeciwrodnikowe. Witamina E nie bez przyczyny jest nazywana witaminą młodości. Jej cząsteczki bardzo łatwo przenikają przez naskórek i umiejscawiają się w błonach komórkowych i tkance tłuszczowej gdzie neutralizują szkodliwe wolne rodniki, zarówno te lipofilowe w lipidowych warstwach cementu międzykomórkowego, jak i hydrofilowe na granicy faz wodno-lipidowej. Jest to możliwe dzięki tzw. amfifilowej budowie cząsteczki tokoferolu – długi łańcuch węglowodorowy ma charakter hydrofobowy, zaś grupa hydroksylowa w pierścieniu aromatycznym nadaje „głowie” charakter hydrofilowy. W wyniku neutralizacji wolnego rodnika przez cząsteczkę witaminy E, powstaje niegroźny rodnik tokoferylowy, który jest następnie regenerowany i z powrotem przekształcany w aktywną formę z pomocą witaminy C.

 

Obok działania antyoksydacyjnego witaminy wykazują również działanie aktywne.

 

Witamina A wpływa na biosyntezę kolagenu, poprawia elastyczność skóry poprzez odbudowę włókien elastyny, zatrzymuje wodę w skórze, nadaje jej gładkość oraz pobudza do produkcji większej ilości białek naskórkowych [5]. Witamina E wspomaga regenerację skóry uszkodzonej, poprawia ukrwienie, wzmacnia tkankę łączną, zapobiega powstawaniu podrażnień oraz pomaga w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry i trądziku [6]. Witamina C wykazuje działanie złuszczające i rozjaśniające, współdziała w biosyntezie kolagenu, stymuluje przenikanie substancji odżywczych ze skóry do krwi, pozytywnie wpływa na sprężystość i elastyczność skóry przyspieszając syntezę białek pełniących funkcję rusztowania [7].

 

Dostarczanie witaminy C skórze jest szczególnie istotne w przypadku osób palących.

 

Dym papierosowy zawiera m. in. akroleinę, która reaguje z witaminą C i w efekcie usuwa ją z organizmu. Niedobór kwasu L-askorbinowego zaburza syntezę 4-hydroksyproliny, a w konsekwencji syntezę kolagenu, co prowadzi do przedwczesnego starzenia się skóry [6].

 

Użyta w serum Big City Life witamina C to najnowsza i najbardziej stabilna, olejowa forma witaminy C, tetraizopalmitynian askorbylu, która wykazuje bardzo dobre powinowactwo do warstwy lipidowej skóry i nie powoduje jej podrażnień ani łuszczenia. 

 

Kolejnym składnikiem serum antyoksydacyjnego jest koenzym Q10, ubichinon, często nazywany również witaminą Q ze względu na jego niezbędność w funkcjonowaniu komórek. Jest to substancja naturalnie występująca w skórze. Niestety z wiekiem stężenie koenzymu Q10 w komórkach znacząco spada i dlatego konieczne staje się dostarczanie go z zewnątrz. Ubichinon jest doskonałym zmiataczem wolnych rodników, wpływa na metabolizm komórkowy, dotleniając komórki [6], działa przeciwko promieniowaniu UV, chroni witaminę E oraz wykazuje działanie odmładzające i wygładzające [8].

 

[1] Sonti S. et al., Int J Cosmet Sci. 2013 Apr; 35(2): 156–162 Efficacy of a Novel Treatment Serum in the Improvement of Photodamaged Skin

[2] Zegarska B., Woźniak M., Gerontologia Polska 2006, tom 14, nr 4 Przyczyny wewnątrzpochodnego starzenia się skóry

[3] Fischer GJ, Cutis. 2005 Feb;75(2 Suppl):5-8; discussion 8-9 The pathophysiology of photoaging of the skin.

[4] Fenske NA, Lober CW, J Am Acad Dermatol. 1986 Oct;15(4 Pt 1):571-85, Structural and functional changes of normal aging skin.

[5] Kang S. et al., The Journal of Investigative Dermatology, Vol. 105. No. 4 Oct 1995 Application of Retinol to Human Skin In Vivo Induces Epidermal Hyperplasia and Cellular Retinoid Binding Proteins Characteristic of Retinoic Acid but Without Measurable Retinoic Acid Levels or Irritation

[6] M. Molski „Chemia piękna” Wydawnictwo Naukowe PWN Warszawa 2011

[7] Phillips CL et al., J Invest Dermatol. 1994 Aug;103(2):228-32. Effects of ascorbic acid on proliferation and collagen synthesis in relation to the donor age of human dermal fibroblasts.

[8] Schroeder G. et al., Kosmetyki – chemia dla ciała, Cursiva 2011

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl